Wakacje

kkk
JEDZIESZ NA WAKACJE NIE WYRZUCAJ NAS !!!

Zbliżają się wakacje , jest to najgorszy okres dla zwierząt.Tysiące psów jest wyrzucanych przed i w okresie wakacyjnym z domów. Część z nich jest wiązana, głodzona albo wyrzucana do śmietników.
Dzieje się tak dlatego, że wielu ludzi przed wyjazdem na wakacje problem opieki nad zwierzętami rozwiązuje w okrutny sposób. Liczba porzuconych zwierząt rocznie rośnie mimo, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem.
Pamietajmy ,że jest tak wiele możliwości żeby zapewnić naszemu pupilowi opiekę na czas wyjazdu:oddanie pod opiekę rodziny, oddanie do hotelu dla zwierząt, zatrudnienie petsittera a najlepiej jak nasz pupil pojedzie z nami na wakacje.
W chwili obecnej jest wiele baz internetowych gdzie można znaleźć campingi , hotele , pensjonaty w których zostaniemy przyjęci z naszym psem. W Polsce jest wiele hoteli , pensjonatów czy gospodarst agroturystycznych przyjaznych psom. Doba hotelowa kosztuje w granicach od 5 do 50 zł. Również w niektórych pobyt psa jest bezpłatny, oczywiście trzeba pamiętać o zabraniu książeczki z aktualnymi szczepieniami.
Drugie rozwiązanie to jest hotel dla zwierząt. W naszym regionie jest:
  • Psi hotel , 15km od Lublina w miejscowosci Jabłonna Druga , doba hotelowa od 10-50 zł w zaleznosci od psa , 20 zł płacimy za kota.
  • Hotel w Lubelskim Centrum Małych Zwierzat, przy ul. Stefczyka 11 w Lublinie , doba hotelowa od 25-39 zł.W tym hotelu również zostawimy kota , ptaki ,gady a nawet gryzonie.
  • Hotel dla zwierząt Bajka, Lublin ul. Turystyczna 132.
  • PSOTEL Psi Hotel – Żabia Wola
Oczywiście ceny za dobę są w zależności od wielkosci i rodzaju psa, również zabieramy książeczkę z aktualnymi szczepieniami.
Jednak najlepiej swojego czworonoga zostawić rodzinie , znajomym , sąsiadowi albo poszukać opiekuna do psa tzw.petsittera.W Chełmie nie znalazłam petsittera.
Zwierzęta to duża odpowiedzialność, nie traktujmy ich jak zabawkę , że gdy nam się znudzi odstawiamy na półkę bo przeszkadzają nam w realizacji marzeń , wyjazdów lub się znudzi.
Prosimy, bądź ludzki dla ziwerząt ,nie porzucaj ich!!!
UdostępnijShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageShare on Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *